انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

  امکانات وب

  انتخاب رشته دانشگاه آزاد

  انتخاب رشته دانشگاه آزاد

  انتخاب رشته دانشگاه آزاد

  دانشگاه آزاد اسلامی چندین سال است که پذیرش خود را از طریق کنکور سراسری انجام می دهد. بدین صورت که داوطلب ابتدا ثبت نام کنکور سراسری را انجام می دهد و در کنکور سراسری شرکت می کند و سپس رتبه داوطلب به صورت رتبه کشوری و منطقه اعلام می گردد. بعد از اعلام رتبه نوبت به انتخاب رشته می رسد که در این مرحله است که دانشگاه آزاد از دانشگاه سراسری جدا می شود.

  در واقع انتخاب رشته دانشگاه آزاد از انتخاب رشته دانشگاه سراسری جداست و به صورت جداگانه در سایت های سنجش و آزمون صورت می گیرد. انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد و به این صورت انجام می گیرد.

  انتخاب رشته دانشگاه آزاد

  بر خلاف انتخاب رشته کنکور سراسری که اطلاعات زیاد و جامعی درباره رتبه های قبولی در سال های اخیر در رشته های مختلف وجود دارد و داوطلب می تواند با کمک گرفتن از این اطلاعات انتخاب رشته کنکور سراسری خود را انجام دهد ، متاسفانه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اطلاعات خیلی جامعی در دست نمی باشد. و این موضوع سبب می شود که دانشجویان و داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به مشکل برخورند.

  موسسات مختلف با نرم افزارهای مختلف هستند که ادعا دارند اطلاعات جامعی در خصوص انتخاب رشته دانشگاه آزاد و رتبه های سال های قبل دارند که ولی متاسفانه نمی شود به داده های این نرم افزارها اکتفا و اعتماد کرد. انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید با دقت و تحقیق بسیار بالا صورت گیرد. باید این را مد نظر داشت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 بر اساس رتبه کشوری داوطلب صورت می گیرد.

  انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97

  داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته دنشگاه آزاد خود از مشاوران مرکز یاری بگیرند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. بسیاری از والدین و داوطلبان به دلیل استرسی که در موقع انتخاب رشته دانشگاه آزاد دارند به سرعت پیش یک مرکز انتخاب رشته می روند و بدون شناخت و اطلاعات انتخاب رشته خود را به آن ها می سپارند و در واقع آینده خود را به دست آن ها می سپارند و با پرداخت هزینه های بسیار زیاد به نوعی از خود سلب تکلیف می کنند که باید گفت کار بسیار اشتباهی است. باید همیشه این را مدنظر داشته باشید:

  ارزش انتخاب رشته از خود آزمون کنکور کمتر نیست و حتی تعیین کننده تر از خود آزمون می باشد.

  پس تمام تلاش خود را بکنید تا با آگاهی کامل انتخاب درست را انجام دهید. مشاورین مرکز مشاوره دانشگاه آزاد آماده راهنمایی و مشاوره درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشند و بهترین انتخاب ها را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

  منبع: انتخاب رشته دانشگاه آزاد

  مرکز مشاوره دانشگاه آزاد, انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97, زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد, راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد,...
  نویسنده : سامانه ندای مشاور بازدید : 22 تاريخ : ساعت:

  آرشیو مطالب

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  close
  تبلیغات در اینترنت